• Štvrtácka vlastivedná vychádzka viedla jarnými lúkami na Farmu pod Vtáčnikom. Vypočuli sme si zaujímavú  prednášku o výrobe syra a mliečnych výrobkov. Navštívili sme aj maštale s kravičkami, ovečkami a malými jahniatkami. Pozrite si fotoalbum Vlastivedná vychádzka.

• Viete, že voda patrí medzi najvzácnejšie potraviny a suroviny? Viete, že až 2,5 miliardy ľudí trpí smädom?  Viete ako sa čistí voda? 22. marca 2023 sme oslávili Deň vody  ochutnávkami minerálok,  ochutenú citrónom, bylinkami alebo pomarančom. A nielen to ! Naši siedmaci si pripravili pre svojich mladších kamarátov pokus- malú "domácu čističku vody" a krátke prezentácie o úprave povrchovej vody a o čistení odpadovej vody. Fotografie z tejto akcie si pozrite vo fotoalbume Deň vody.

• Vítanie jari

• Rozlúčka so zimou a vítanie jari sa u starých Slovanov spájala s topením Moreny. Aj žiaci 1.-4. ročníka si pripomenuli tradíciu pálenia a hádzania vládkyne zimy a smrti do kamenčianskeho potoka. Zima,  prepusti už vládu jari !  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vítanie jari

• Naše úspechy v bežeckom lyžovaní

• 26. marca 2023 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v  bežeckom lyžovaní na Štrbskom Plese. Naša žiačka Sára Nechalová sav disciplíne  tím šprint a 4km klasicky.umiestnila na peknom 6. mieste. Blahoželáme !
            • V nedeľu 12. 3. 2023 sa naša žiačka Sára Nechalová  (7. trieda) zúčastnila celoslovenskej súťaže v bežeckom lyžovaní Slovenský pohár na Skalke pri Kremnici. V náročnej konkureciii 4km klasickou technikou s hromadným štartom sa umiestnila na peknom 3. mieste. Sáre blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.
            • Máme za sebou ďalší "perný" športový víkend. Dvojdňové preteky v bežeckom areáli Levoča Nordic centrum boli pre nás veľmi úspešné. Žiačka Sára Nechalová si na trati 2km klasicky vybojovala skvelé 2. miesto so stratou len 5 sekúnd na vedúcu pretekárku. V nedeľu absolvovala preteky na tej istej trati avšak voľnou technikou v silnej konkurencii vynikajúce 5. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu a držíme palce aj naďalej.
            • Prvé preteky v tejto zimnej sezóne pri Dobšinej - Snow park ľadová - 21.1.2023. Naša žiačka Sára Nechalová v behu na lyžiach klasickou technikou obsadila veľmi pekné 5. miesto. A príkladom jej šiel aj tréner a učiteľ zároveň František Klement ktorý v behu na lyžiach voľnou technikou obsadil tiež 5. miesto. Obom pretekárom srdečne gratulujeme.Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarska sezóna je už tu !.
          • zbierka Tehlička pre Angolu

• V pôstnom období sa každoročne zapájame do finančnej zbierky Tehlička, ktorú organizujú Saleziáni. Tento rok chceme pomôcť našim kamarátom v Angole, aby sa mohli učiť v novej škole.

• Valentínska kvapka krvi

• Vo štvrtok 16. februára 2023 sa v našej škole uskutočnil odber krvi. Zúčastnili sa ho 26 darcov, z toho 6 prvodarcov. Rodičia, súrodenci našich žiakov i dospelí bývalí žiaci našej školy prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Ďakujeme !   Valentínska kvapka krvi.

• 2% z dane.

• Prosíme Vás o podporu.

Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej základnej školy.

V prvom rade Vám chceme poďakovať za Vašu pomoc v minulom roku.

Touto formou sa uchádzame o Vašu podporu v podobe poskytnutia 2% z Vašich už zaplatených daní za rok 2022 v prospech rodičovského združenia pri Základnej skole v Kamenci pod Vtáčnikom.

Máme záujem, aby sa deti vzdelávali  vo vyhovujúcom a peknom prostredí, škola mala kvalitné učebné pomôcky, toaletné potreby,  prípadne zabezpečenie exkurzií pre deti. Toto je náš cieľ a snažíme sa ho postupne napĺňať.

Žiadneho darcu to nestojí ani euro naviac, pretože sa jedná o financie, ktoré štát dostane od každého pracujúceho občana.

Ako Rodičovské združenie Vás teda prosíme, aby ste poskytli 2% z vašich daní v prospech našej základnej školy a našich detí.

Údaje o prijímateľovi: Obchodné meno:Rodičovské združenie pri  ZŠ a MŠ v Kamenci pod VtáčnikomIČO: 37913328Právna forma: Občianske združenieSídlo: Školská 192/8,  Kamenec pod Vtáčnikom, 97244 .

Vyhlásenie si môžete vytlačiť v odkaze pod textom. Ďakujeme.

• Kváskovanie nás baví

• Naša školská kuchynka často rozvoniava dobrotami. Naši prváci a  štvrtáci každý piatok vymýšľajú, pečú a ochutnávajú všelijaké dobroty. Naposledy to boli mufiny a minipizza. No nezatúlajte sa tam ! Pozrite si fotoalbum  Kváskovanie nás baví.

• Vyhodnotenie súťaže Všetkovedko

• Do vedomostnej súťaže Všetkovedko sa zapojilo v tomto školskom roku 18 žiakov 2.3. a 4. ročníka. Náročné úlohy preverili nielen ich školské vedomosti, ale aj logiku a praktické znalosti z bežného života. Najúspešnejším všedkovedkom našej školy sa stala Dominika Bartová z 3.triedy. Dominike blahoželáme!  Do fotogalérie bol pridaný nový album Vyhodnotenie súťaže Všetkovedko.

• Šaliansky Maťko- školské kolo

• 3. februára 2023  sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Žiaci 2.-6. ročníka predniesli slovenské povesti .Výsledky: kategória 6.-7. ročník:  1.miesto Damian Borecký zo 6. tr.,  kategória 4. -5. ročník:  1.miesto Adela Nechalova z 5. tr.,  2.miesto Lea Ciljakova, 3.miesto Damien Guzma zo 4. tr.,  kategória  2-3. ročník:  1. miesto Veronika Ziakova z 3.tr..   Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko- školské kolo.