• Vážení rodičia a priatelia školy,

• Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej základnej školy.

V prvom rade Vám chceme poďakovať za Vašu pomoc v minulom roku.

Touto formou sa uchádzame o Vašu podporu v podobe poskytnutia 2% z Vašich už zaplatených daní za rok 2021 v prospech rodičovského združenia pri Základnej skole v Kamenci pod Vtáčnikom.
        Máme záujem, aby sa deti vzdelávali  vo vyhovujúcom a peknom prostredí, škola mala kvalitné učebné pomôcky, prípadne zabezpečenie exkurzií pre deti. Toto je náš cieľ a snažíme sa ho postupne napĺňať.
        Žiadneho darcu to nestojí ani euro naviac, pretože sa jedná o financie, ktoré štát dostane od každého pracujúceho občana.
        Ako Rodičovské združenie Vás teda prosíme, aby ste poskytli 2% z vašich daní v prospech našej základnej školy a našich detí.

Údaje o prijímateľovi:
        Obchodné meno:
        Rodičovské združenie pri  ZŠ a MŠ v Kamenci pod Vtáčnikom
        Právna forma: Občianske združenie
        Sídlo: Školská 192/8,  Kamenec pod Vtáčnikom, 97244

Potrebné tlačivá môžete stiahnuť tu:

Vyhlasenie_o_poukazani_dane_-_2__za_rok_2021(1).pdf

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID):
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID):
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2022) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID):
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

• Základná škola, Školská 192/8, Kamenec pod Vtáčnikom
      • zskamenec@gmail.com
      • 0465465350 vedenie školy 0911 876 001 0904032102 ekonómka 0904 194 347 školská jedáleň
      • Školská 192/8, 972 44 Kamenec pod Vtáčnikom Slovakia