Školské aktivity 2016/2017
september:
- 5.9.2016 slávnostné otvorenie školského roka, privítanie prvákov
- 8.9.2016 Deň čitateľskej gramotnosti- aktivity, súťaže spojené s čítaním s porozumením
- 9.9.2016 účelové cvičenie
- 12.9.2016-16.9.2016 Európsky týždeň športu
- 18.9.2016 Medový deň
- 23.9.2016 Beh SNP v Zemianskych Kostoľanoch
- 23.9.2016 finančná zbierka Biela pastelka
- 27.9.2016 účasť družstiev starších žiakov na okresnom kole v Cezpoľnom behu v Prievidzi
október:
- 5.10.2016 Exkurzia žiakov 1.-4. ročníka v Slovenskom banskom múzeu v Handlovej
- 12.10.2016 oblastné kolo starších žiakov vo florbale
- 18.10.2016 krajské kolo v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom: M.Klementová- 7.miesto, V.Kasáková -19.miesto, súťaž družstiev- 5.miesto
- 21.10.2016 Exkurzia žiakov 5.-9. ročníka Matejov dom, pamätník SNP- Banská Bystrica
- 25.10.2016 Rozhlasová relácia Mesiac úcty k starším
- 17.10.2016-26.10.2016 triedne besiedky so starými rodičmi spojené s posedením a jesennými tvorivými dielňami
- projekt Záložka do knihy spája školy
- 24.10.2016 Medzinárodný deň školských knižníc - V kráľovstve kúzel
- Rýmy jesene- aktivity 1.-4. ročníka k Roku čitateľskej gramotnosti
november:
- 9.-15.11.2016 iBobor- informatická súťaž 3.-9. ročník
- 10.11.2016 účasť na oblastnom kole v minifutbale 7.-9.ročník
- 10.11-18.11.2016 Týždeň vedy a techniky aktivity pre žiakov podporujúce popularizáciu prírodných vied
- 22.11.2016 vedomostná súťaž/6.-8. ročník/ Máte Filipa ? jesenné kolo
- 23.11.20016 Testovanie piatakov /NUCEM
- 25.11.2016 medzinárodná súťaž /matematika-fyzika/Náboj družstvo žiakov 6.-9.ročník/
- 26.11.2016 účasť na medzinárodnej súťaži Creativ Baltie v Brne- V.Lukáčová
6.miesto
december:
- 1. december 2016 vedomostná súťaž Všetkovedko 1.-4. ročník
- 2.december 2016 Odber krvi -darcovstvo rodičov a príbuzných žiakov
- 5.december 2016 Mikuláš v škole
- 8.december 2016 Ozdob si svoj vianočný stromček- 1.-4.ročník návšteva ZOO Bojnice
- 8.-9.12.2016 Hour of Code- celosvetový programátorský projekt 3.-6.ročník
- 13.12.2016 Vianočný koncert ZUŠ
- 13.12.2016 Vianočná burza
- 19.12.2016 školské kolo Šaliansky Maťko 1. kategória/3. ročník/: 1.Nina Nechalová, 2. Vanesa Bartová,3. Dodko Kubasák a Leila Buková, 2.kategória/4.ročník/: 1. Ema Vážanová a Veronika Lukáčová, 2. Romanka Pisárová,3. Juliana Boboková
január:
- 18.1.2017 zimné kolo vedomostnej súťaže Máte Filipa
- 21.1.2017 Slovenský pohár v bežeckom lyžovaní- V.Kasáková-1.miesto /staršie žiačky/, M. Klementová -3.miesto/ml.dorastenky/, D.Hatalová
- 24.1.2017 okresné kolo Matematickej olympiády- 5. ročník O.Kiripolský, I.Benková
- 27.1.2016 školské kolo Pytagoriády 3.-8.ročník
- 30.1.2017 Chemická show
- 30.1.2017 Biblická olympiáda - školské kolo víťazné družstvo: M.Bartová, L.Benková,M.Nechala
- 31.1.2017 Kurz finančnej gramotnosti
február:
- Rozvoj čitateľskej gramotnosti- Rýmy zimy1.-4. ročník, CINGUAIN- 9. ročník
- 10.2.2017 školské kolo chemickej olympiády
- 15.2.2017 Oci,mami, cvičte s nami
- 16.2.2017 Návšteva predškolákov v 1.triede
- 13.2.-17.2. 2017 triedne kolá recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín
- 22.2.2017 Dotkni sa chémie- návšteva intekraktívnej výstavy SSpŠ Nováky
- 23.2.2017 školské kolo Hviezdoslavov Kubín
- 23.2.2017 Kurz finančnej gramotnosti- 8. a 9. ročník
- 24.2.2017 Rozhlasová relácia- Fašiangy
- 24.2.2017 Karneval, návšteva fašiangového sprievodu
marec:
- Tehlička pre Sudán- pôstna finančná zbierka pre africké deti
- 8.marec- rozhlasová relácia ku Dňu žien
- 14.3.-15.3. okresné kolo Pytagoriády
- 13.3.-15.3. účasť na celoslovenskom kole Kalokagatia 2017
- 16.3. a 7.3.2017 účasť na okresnom kole Hviezdoslavov Kubín
- 17.3.2017 exkurzia Stredovek pod zemou- žiaci 7.ročníka
- 21.3.2017 dekanátne kolo Biblickej olympiády Partizánske- 2.miesto
- školské kolo výtvarnej súťaže Biblia očami detí
- 20.3.2017 Matematický klokan
- 21. 3.2017 rozhlasová relácia Deň lesov
- 22.3.2017 rozhlasová relácia Deň vody
- 24.3.2017 Vítanie jari, topenie Moreny
- 28.3.2017 rozhlasová relácia Deň učiteľov
- 30.3.2017 jarné kolo vedomostnej súťaže Máte filipa? CVČ Prievidza
- domáce kolo Baltie
apríl:
- 4.4.2017 zápis do 1.ročníka
- 5.4.2017 Testovanie 9
- 6.4.2017 Planetárium Partizánske
- 7.4.2017 Deň narcisov
- 21.4.2017 Deň Zeme
- 30.4.2017 Stavanie mája v obci
máj:
- 2.5.2017 beseda s hráčmi MŠK Žilina
- školské kolo Baltie
- 4.5.2017 výlet do Bojníc žiaci 1.-4. ročníka
- projekt Les ukrytý v knihách
- 10.5.2017 Cezpoľný beh- školská súťaž
- 12.5.2017 Cezpoľný beh Bystričany- oblastné kolo
- 15.5-19.5.2017 plavecký výcvik žiakov 1.-4.ročníka
- 17.5.2017 slávnostná akadémia ku Dňu matiek
- 18.5.2017 letné kolo vedomostnej súťaže Máte filipa ?
- 19.5.2017 súťaž v anglickom jazyku
- 22.5.2017 krajské kolo Baltie
- 24.5.2017 Majstrovstvá okresu v ľahkej atletike
- 26.5.2017 beseda Čas premien
jún:
- 2.6.2017 Oslava MDD s vojakmi
- 7.6.2017 Otvorené laboratórium
- 9.6.2017 Beseda so spisovateľkou
- 10.6.2017 finále Baltie
- 14.6.2017 Výlet žiakov 5.-9. ročníka Bratislava
- 15.6.2017 memoriál Františka Zahustela -pohybové aktivity s trénerom MŠK Žilina A. Guľom
- 21.6.-22.6.exkurzia Hvezdáreň Partizánske - 9.ročník
- 23.6.2017 Koncert za dobré vysvedčenie
- 27.6.2017 vyhodnotenie súťaže v anglickom jazyku English Star
- 28.2017 Bábkové divadlo Kocúr v čižmách
- 28.6.2017 Bicyklový výlet žiakov 5.-9. ročníka
- 29.6.2017 Slávnostné prijatie deviatakov u starostu obce
- 30.6.2017 Rozlúčka s deviatakmi , slávnostné vyhodnotenie a ukončenie školského roka 2016/17