• Deň vody

• Piatok 22. marca 2024 sme prežili v znamení  vody, pretože sme si pripomenuli Svetový deň vody. Šiestaci si pripravili zaujímavú rozhlasovú reláciu, žiaci zo školského parlamentu nalievali minerálku a bylinkové nápoje. Na hodinách fyziky sme pripravovali slané roztoky, počítali sme výkon vody, mladší žiaci plagátiky V prílohe si môžete pozrieť nový album Deň vody a animácie piatakov na tému voda

den_vody.gif_samuel_ilias.gif   Den_vody.gif_K.P.gif    den_vody_JD.gif

• Lovec hradov - beseda

• Milí rodičia, v stredu 3.4.2024 sa uskutoční beseda s Lovcom hradov, ktorého milujú deti aj rodičia a za 4 roky navštívil 503 miest. Je to výchovno-vzdelávacia aktivita v rámci školy, ktorá zábavným a pútavým obsahom za 90 minút sprostredkuje žiakom históriu hradov a poznávanie prírody v ich okolí. Veríme, že po besede žiaci budú motivovaní spolu s Vami navštíviť nepoznané hrady a budú chcieť odhaliť ich ďalšie tajomstvá. Poplatok je 2 €.

• Vitaj jar!

• Po uplakanej zime sme sa konečne  dočkali jari. Slniečko a príroda už ukázali vľúdnu veselú tvár. A tak sa mladší žiaci rozlúčili so zimou  vynášaním Moreny. Príchod jari nás inšpiroval k  jarnému  tvoreniu a  folklórnym aktivitám.Pozrite si foto  album Vitaj jar!.

• Prevencia rozšírenia vší

• Milí rodičia, z dôvodu zvýšeného výskytu vší v okrese a aj výskytu vší na našej škole Vás prosíme o dôslednú kontrolu hláv vašich detí, prípadne preventívneho ošetrenia vlasov proti všiam. Ak sa u dieťaťa vyskytnú vši, opätovne môže nastúpiť do školy s potvrdením od lekára, že do školy nastúpiť môže.

• Čítam, čítaš, čítame

• V marci- Mesiaci knihy sú naši žiaci čitateľsky aktivnejší. Starší žiaci radi navštevujú žiacku knižnicu, mladší majú čitateľské kútiky v triedach, kde si môžu vybrať obľúbenú knižku a čítať. Z projektu Čitame s láskou sme zakúpili 45 kníh v hodnote 500€ pre žiakov 1. a 2. ročníka. Druháci nakreslili aj svojich obľúbených detských spisovateľov. Pozrite si fotoalbum Čítam, čítaš, čítame .

• Lyžiarska sezóna 2024

• 24.2. 2024 pokračovali preteky v bežeckom lyžovaní- Slovenský pohár opäť na Štrbskom Plese. Tentokrát bola súťaž s  medzinárodnou účasťou. Naša žiačka Sára Nechalová z 8. triedy obsadila krásne 5. miesto zo 41 bežkýň v behu na 2,5 km klasicky .
            • V nedeľu 11. 2. 2024 pokračovali preteky Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní na Štrbskom plese. Naša borkyňa Sára Nechalová sa umiestnila na peknom 4. mieste(súťažila s juniorkami!) a pán učiteľ František Klemet zvíťazil vo svojej kategóii. Obom blahoželáme!
            • V nedeľu 14.1. absolvovala Sára Nechalová  žiačka 8. triedy 1. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach v Tatranskej Lomnici, kde v šprinte na 900 m v silnej konkurencii v kategórii starších žiačok obsadila krásne 5. miesto z 30 zúčastnených pretekárok.Sáre držíme palce v novej bežeckej sezóne! Lyžiarska sezóna 2024.
          • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

• V piatok 16.2. 2024 sa uskutočnilo školskej súťaž v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín.  umiestnenie: 1. kategória (2.-4. ročník)1.m. Nina Lackovičová 3.tr., 2.m. Romana Radosová 2. tr., 3.m.- Veronika Žiaková 4. tr. 2. kategória (5.-7. ročník): 1. m. Adela Nechalová 6. tr., 2.m. Lea Čiljaková 5.tr., 3.m.Damián Borecký 7. tr. Vo fotoalbume  Školské kolo Hviezdoslavov Kubín si pozrite  fotografie zo súťaže i vyhodnotenia

• Okresné kolo Šaliansky Maťko

• Vo štvrtok 15.2. 2024 sa v CVČ v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali Ema Pekarová 3. trieda, Veronika Žiaková 4. trieda a Adela Nechalová 6. trieda.  Ďakujeme dievčatám za vzornú reprezentáciu školy!  Okresné kolo Šaliansky Maťko.

• Školské kolo biblickej olympiády

• Vo štvrtok 15.2. 2024 sa uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 12 žiakov 5.-8. ročníka. Umiestnenie: 1. Damián Borecký 7.tr., 2. Martin Ezechiáš 6. tr. 3. Ľudovít Tóth 8. tr. Chlapci nás budú reprezentovať v dekanátnom kole 21.3. 2024 v Partizánskom  Priebeh súťaže i vyhodnotenie si môžete pozrieť vo fotoalbume Školské kolo biblickej olympiády.