• Oznam pre rodičov

     • Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom a žiakom školy, že vyučovanie v školách bude naďalej prerušené až do odvolania ministrom  školstva Branislavom Gröhlingom​.

      Tento rok sa ruší aj Testovanie 9 - plánované na 1. apríla 2020. Prihlášky na stredné školy bude možné podať do 15. mája. Nebude sa však na nich vyžadovať potvrdenie od lekára. 

      "Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna"

      Posúvajú sa aj termíny zápisov do základných škôl.

      Zápis predškolákov sa uskutoční od 15. do 30. apríla. Deti nebudú musieť prísť osobne. Na stránke školy v sekcii pre rodičov je uvedená elektronická prihláška.  Rodičia tak môžu svoje dieťa prihlásiť  do I. ročníka elektronicky, resp. prihlášku poslať vytlačenú  poštou.

      Pre deti, ktoré nemajú výučbu cez internet, pripraví verejnoprávna televízia rozšírené vyučovacie programy. Od budúceho týždňa ich bude vysielať sto minút denne.

      Vzniká aj web www.ucimenadialku.sk, kde nájdu učitelia, žiaci, ale aj rodičia
      materiály na digitálne vzdelávanie.

     • Oznam pre rodičov a žiakov

     • Vedenie základnej školy oznamuje rodičom, že žiaci sa budú od 16.3.2020 až do ukončenia karantény  učiť zo svojho domova. Učitelia im pripravili učebné texty, materiály, cvičenia na edukačných portáloch https://www.bezkriedy.sk/metodici.php, na web stránke školy Edupage po prihlásení žiakov cez prihlasovacie meno a heslo v menu komunikácia, písomky domáce úlohy, správy, nástenka.  Úlohy a zadania  si môžu nájsť aj vo svojich  emailoch. Žiaci si môžu nájsť rôzne testy, zabavné úlohy na precvičenie učiva a vedomostí aj  v menu žiaci- užitočné linky- linky . Prosíme rodičov, aby dbali na dôslednú domácu prípravu žiakov, aby viedli svoje deti k zodpovednosti a disciplíne.  

     • Rozhodnutie zriaďovateľa o uzavretí základnej školy Kamenec pod Vtáčnikom

     • Vedenie Základnej školy, Školská 192/8, Kamenec pod Vtáčnikom oznamuje rodičom, že na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR na čele s premiérom SR v súvislosti so šírením koronavírusu vyhlásil  od pondelka 16.3.2020 uzavretie všetkých škôl a školských  zariadení v SR až do odvolania. O ďalšej situácií a rozhodnutiach Ústredného krízového štábu SR Vás vedenie školy bude informovať na webovej stránke školy a prostredníctvom obecného rozhlasu.

      Milí rodičia , v prílohe si prečítajte  rozhodnutie zriaďovateľa o uzavretí školy   Rozhodnutie_Zakladna_skola.pdf

     • Upozornenie!

     •  

      V súvislosti so šírením nákazy koronavírusom vedenie školy upozorňuje všetkých rodičov, ktorí sa vrátili z Číny, Talianska, Južnej Kórey a Iránu, na povinnú 14- dňovú karanténu príslušníkov celej rodiny. Neuposlúchnutie sa trestá peňažným trestom. Nariadenie vstupuje do platnosti od 10. 03. 2020.

      Prosím, buďme k sebe ohľaduplní! 

       

     • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

     • Desiateho marca 2020 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa ho žiaci 1.-8. ročníka. Tejto súťaže sa nesúťažne zúčastnili aj naši prváčikovia, ktorí sa nedali zahanbiť ani dĺžkou prednášaného textu,ani recitačnými schopnosťami.

      Výsledky súťaže: 1. kategória 2.-4. ročník poézia: 1.miesto-Viktóia Nevidalová 3.trieda, 2.miesto- Adela Nechalová 2.trieda, 3.miesto- Simona Žiaková 3.trieda, próza: 1.miesto-Sára Nechalová 4.trieda, 2.miesto- Juliana Nechalová 3.trieda. 2.kategória 5.-6. ročník poézia: 1.miesto- Nina Nechalová 6.trieda, 2.miesto- Ester Pisárová 6.trieda, 3.miesto- Denisa Laurová 5.trieda. 3.kategória 7.-9. ročník próza: 1.miesto Ema Vážanová 7.trieda, 2.miesto Iris Benková 8.trieda. Našim úspečným  recitárorom blahoželáme!   Pozrite si fotografie vo fotogalérii Školské kolo Hviezdoslavov Kubín .

     • Biela stopa 2020

     • V dňoch 7.3.- 8.3.2020 sa uskutočnila najstaršia bežkárska súťaž na Skalke Biela stopa. Samozrejme, že súťažilo aj naše dievčenské družstvo. Aké dosiahli úspechy? hromadný štart 2km: Sofia Píšová 2.miesto, Sára Nechalová 11.miestoElise Fábryová 13.miesto. Hromadný štart 4km Dominika Hájovská  10. miesto. Pán učiteľ a tréner František Klement  13.miesto v behu na 25km voľným štýlom.Našim snaživým bežkárkam blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu! Pozrite si aj fotografie vo fotoalbume Biela stopa 2020 

     • Lyžiarsky výcvik v Javorníkoch

     •  V dňoch 2.3.- 6. 3. 2020 sa žiaci 6.-9. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku v stredisku Ski Čertov v Javorníkoch. Usmiate tváre našich lyžiarov -  začiatočníkov i pokročilých dokazujú, že o bohaté zážitky nielen na svahu  nebola núdza: pohybové aktivity, spoločné  večery s hrami, posilňovanie,plávanie v bazéne, prechádzky, sánkovačka, relax.Pozrite si fotografie vo fotogalérii  Lyžiarsky výcvik  a video https://www.youtube.com/watch?v=21kTvsFyfnI

     • OZNAM

     • Vážení rodičia,

      na základe Usmernenia hlavného hygienika SR v súvislosti s koronavírusom sú školy a školské zariadenia povinné postupovať v súlade s jeho odporúčaním.

      Preto Vás žiadame, ak Vaše dieťa počas jarných prázdnin dovolenkovalo v oblasti, kde sa potvrdil výskyt koronavírusu, aby ste o tejto skutočnosti bezodkladne informovali triedneho učiteľa resp. vedenie školy v pondelok 2.3.2020. Je potrebné tieto deti monitorovať a postupovať v súlade s odporúčaniami hlavného hygienika SR (link:http://www.uvzsr.sk/).

      Riaditeľka školy.

     • Bežkárska sezóna 2020

     • Vo fotogalérii Bežkárska sezóna 2020 nájdete fotografie z pretekov Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní

      Naše žiačky Sofia Píšová, Sára Nechalová, Elise Fábryová, Dominika Hájovská úspešne súťažia na pretekoch Slovenského pohára. Ešte ich čaká 5 pretekov do konca sezóny. Najúspešnejšia pretekárka je zatiaľ Sofia Píšová, ktorá je v priebežnom Slovenskom pohári na 2. mieste. Držíme im palce.

     • Fašiangový karneval

     • V posledný predprázdninový piatok sa uskutočnil v našej škole fašiangový karneval. Každý účastník sa na karneval náležite pripravil: pani učiteľky nacvičili so žiakmi krátky kultúrny program o fašiangových zvykoch, rodičia vyzdobili telocvičňu a pripravili zábavné súťaže a tety kuchárky nám upiekli chutné šišky. A zábava sa mohla začať! Vo fotogalérii Fašiangový karneval si pozrite fotografie. Ďakujeme Rodičovskému združeniu pri ZŠ Kamenec pod Vtáčnikom a všetkým, ktorí nám karneval pripravili .

     • Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Expert geniality

     •      V novembri 2019 prebehla celoslovenská vedomostná súťaž EXPERT  geniality show . Zapojilo  sa 13 828 žiakov 5.-9. ročníka z celého Slovenska. Zaujímavosťou súťaže je kombinovanie zadaní, ktoré  spája vedomosti z rôznych oblastí školského učiva – príroda, spoločnosť, umenie, šport, kultúra.....  

           Naša škola sa súťaže zúčastnila prvýkrát , prihlásili sa do nej dve odvážne siedmačky.  Mohli si vybrať dve súťažné úlohy z oblastí: Od Dunaja k Tatrám, Mozgolamy, Svetobežník, Tajomstvá prírody, Do you speak English? a  Góly, body, sekundy.

           Veronika Lukáčová súťažila v  témach Svetobežník (svojimi vedomosťami predbehla 76,5% súťažiacich) a Od Dunaja k Tatrám (85,4%), celkovo sa umiestnila na 238. mieste.

           Emka Vážanová  si vybrala témy Do you speak English? (98,2%) a Od Dunaja k Tatrám (86,0%), celkovo sa umiestnila na 74. mieste.

           Obe žiačky sa vďaka svojim vedomostiam umiestnili v každej vybratej téme v prvej štvrtine najúspešnejších a získali tak tituly  EXPERT  v danej téme. Srdečne gratulujeme!

       Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Exoert geniality boli pridané fotografie.

     • Školské kolo Biblickej olympiády

     • V piatok 31. januára 2020 sa uskutočnilo školské kolo biblickej olympiády. Žiaci 5.-9. ročníka súťažili zo znalostí  biblických kníh Exodus 1.-24. kapitola, kniha Jonáš a evanjelium podľa Jána. Najúspešnejší žiaci boli : 1. Magdaléna Bartová, 2. Lucia Benková 9.trieda a 3. Oliver Kiripolský 8.trieda. Títo žiaci budú tvoriť súťažné družstvo, ktoré nás bude reprezentovať v marci v dekanátnom kole . Všetci súťažiaci dostali odmenu, no najkrajšou odmenou  bolo poznávanie Svätého Písma. Vo fotogalérii   Školské kolo Biblickej olympiády  si môžete pozrieť fotografie z "biblického zápolenia".

     • Vyhodnotenie vedomostnej súťaže Všetkovedko

     • Už tradične sa žiaci 2.-4. ročníka zapájajú do vedomostnej súťaže Všetkovedko. Medyi úspešných riešiteľov  patria: A.Nechalová, M.Ezechiáš 2.tr., L.Nechalová, N.Sokolová, M.Bartolen,E. Fabryová, J.Nechalová, D.Borecký, M. Marko 3.tr., S.Kubasák 4.tr. Najúspešnejším všetkovedkom školy sa stala druháčka  Adelka Nechalová.  Vo fotogalérii vyhodnotenie vedomostnej súťaže Všetkovedko si môžete pozrieť fotografie.

      Na konci novembra sa 11 žiakov z 2., 3. a 4. triedy zapojilo do celoslovenskej súťaže Všetkovedko. Až 9 z nich sa môže pýšiť titulom Všetkovedko. Sú to : tretiaci Lea Kulichová, Damiánko Borecký,  Julianka Nechalová,  Emka Fábryová, Terezka Benková, Martinko Bartolen, Miško Marko a Martinko Ezechiaš z 2.triedy. Najlepšou z našej školy sa stala druháčka Adelka Nechalová, ktorá sa stala Všetkovedkom školy 2019/2020. Všetkým srdečne gratulujeme!

     • Výsledky celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka

     • Naši žiaci 5. ročníka obstáli v celoslovenskom testovaní piatakov Testovanie 5 veľmi dobre: Priemerná úspešnosť v matematike našich žiakov je 65%, celoslovenský priemer je 63,4%. V testovaní slovenského jazyka sme dosiahli 79,2%, pričom celoslovenský priemer je 64,8%. 

     • Vtáčiky v našom okolí

     • Na hodine biológie vyšli žiaci piateho ročníka do "terénu" s cieľom prikŕmiť naše spevavce a pomôcť Slovenskej ornitologickej spoločnosti pri  sčítaní stálych druhov  vtákov. Veru, ich bádanie bolo veľmi smutné: vtáčikov  stále ubúda ! Preto je veľmi dôležité stavať im búdky, nebrániť hniezdeniu a v zime ich prikrmovať. Vo fotogalérii  Vtáčiky v našom okolí si pozrite  fotografie.

  • Kontakty

   • Základná škola, Školská 192/8, Kamenec pod Vtáčnikom
   • zskamenec@gmail.com
   • 0465465350 vedenie školy 0911 876 001 0904032102 ekonómka 0904 194 347 školská jedáleň
   • Školská 192/8, 972 44 Kamenec pod Vtáčnikom
   • 36126721
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje